Jonizatory powietrza – dlaczego warto posiadać go w domu, co nam daje.

  • -

Jonizatory powietrza – dlaczego warto posiadać go w domu, co nam daje.

Category : Twoje zdrowie

Co prawda żyjemy w świecie, w którym wiele rzeczy może szkodzić naszemu zdrowiu, ale z drugiej strony coraz sprawniej potrafimy sobie z tym radzić. Jednym z przykładów są jonizatory powietrza. Jakie właściwie korzyści wynikają z posiadania jednego z nich?

Jak działa jonizator powietrza?

Już sama nazwa wskazuje, że jonizator powietrza produkuje jony. Natomiast bardzo istotne jest to, że chodzi tutaj o jony ujemne. Dzięki temu możliwe jest neutralizowanie negatywnego oddziaływania na nasze organizmy różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, a przede wszystkim komputerów. Wiele osób spędza przy nich większą część dnia, a w związku z tym są bardziej narażone na ataki szkodliwych drobnoustrojów, które przyciągane są przez jony dodatnie.

Czyli jonizator po prosu oczyszcza powietrze. Oczywiście nie oznacza to, że pomieszczenie, w którym się znajduje nie wymaga wietrzenia. Natomiast najlepiej stosować jak najczęściej obie metody, a dodatkowo hodować w domu kwiaty doniczkowe.

Jonizatory powietrza nie są bardzo drogie, a poza tym nie wymagają żadnej specjalnej obsługi. Ważne jest również to, że nie pracują głośno.

Czyli ich pozytywne działanie polega na wytwarzaniu jonów ujemnych, które powodują, że dodatnie opadają na dół i już nam nie szkodzą. W ten sposób uzyskujemy przyjazny elektroklimat.

Jakie są zalety posiadania jonizatora powietrza?

Korzystanie z jonizatora powietrza wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest to ściśle związane z usunięciem nadmiaru jonów dodatnich, które przyciągają bakterie, wirusy, alergeny, grzyby i pleśnie. Kiedy nie ma ich w naszym otoczeniu jesteśmy silniejsi oraz bardziej sprawni, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie.

Bez wątpienia jonizatory powietrza warto polecić alergikom oraz osobom, którym często dokuczają schorzenia górnych dróg oddechowych. Powinny znaleźć się także we wszystkim domach i mieszkaniach, w których są małe dzieci. Jak wiadomo niemowlęta mają jeszcze słabą odporność i częsty kontakt z czynnikami wywołującymi choroby może być bardzo niekorzystny.

Każda pani domu doceni fakt, iż jonizator powietrza usuwa nieprzyjemne zapachy. Wyżej była już mowa o tym, że powinniśmy pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczeń, szczególnie tych, w których spędzamy sporo czasu. Jednak o ile latem okna mogą być otwarte nawet przez całą dobę, to zimą jest to niemożliwe. Wtedy szczególnie docenimy jonizator.

Okazuje się, że odpowiedni elektroklimat ma również znaczenie z punktu widzenia trwałości mebli, różnych przedmiotów, które posiadamy w domu oraz jedzenia. Wniosek jest więc taki – jeśli w powietrzu znajduje się optymalna ilość jonów ujemnych, wpływa to pozytywnie na wszystkich i wszystko.

 

Popularne

Z czego można wykonać pasztet Pasztety to klasyka polskiej, tradycyjnej kuchni, choć ostatnio, za sprawą chemicznych dodatków i nieciekawej jakości produktów z dyskontów nie kojarz...
Nutrikosmetyki – czym są i jak wybrać najlepsze?... W pogoni za pięknem regularnie odwiedzamy drogerię, zaopatrując się w kremy, balsamy oraz odżywki. Część osób zaczyna jednak twierdzić, że skuteczniej...
Higiena jamy ustnej – jak robić to prawidłow... Choć szczotkowanie zębów to rytuał, który wykonuje się codziennie, nie każdy wie, jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej. Bez znaczenia, czy wykorzy...
Jakie soki wybierać podczas odchudzania?   Naturalne soki owocowe to produkty wspomagające odchudzanie – dzięki witaminom i składnikom mineralnym przyspieszają przemianę materii  i oc...
Woda – ważny czynnik rozwoju i uczenia się     Odpowiednie nawodnienie jest podstawą właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Woda bierze udział m.in. w procesie trawienia i ułat...

Popularne