Jonizatory powietrza – dlaczego warto posiadać go w domu, co nam daje.

  • -

Jonizatory powietrza – dlaczego warto posiadać go w domu, co nam daje.

Category : Twoje zdrowie

Co prawda żyjemy w świecie, w którym wiele rzeczy może szkodzić naszemu zdrowiu, ale z drugiej strony coraz sprawniej potrafimy sobie z tym radzić. Jednym z przykładów są jonizatory powietrza. Jakie właściwie korzyści wynikają z posiadania jednego z nich?

Jak działa jonizator powietrza?

Już sama nazwa wskazuje, że jonizator powietrza produkuje jony. Natomiast bardzo istotne jest to, że chodzi tutaj o jony ujemne. Dzięki temu możliwe jest neutralizowanie negatywnego oddziaływania na nasze organizmy różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, a przede wszystkim komputerów. Wiele osób spędza przy nich większą część dnia, a w związku z tym są bardziej narażone na ataki szkodliwych drobnoustrojów, które przyciągane są przez jony dodatnie.

Czyli jonizator po prosu oczyszcza powietrze. Oczywiście nie oznacza to, że pomieszczenie, w którym się znajduje nie wymaga wietrzenia. Natomiast najlepiej stosować jak najczęściej obie metody, a dodatkowo hodować w domu kwiaty doniczkowe.

Jonizatory powietrza nie są bardzo drogie, a poza tym nie wymagają żadnej specjalnej obsługi. Ważne jest również to, że nie pracują głośno.

Czyli ich pozytywne działanie polega na wytwarzaniu jonów ujemnych, które powodują, że dodatnie opadają na dół i już nam nie szkodzą. W ten sposób uzyskujemy przyjazny elektroklimat.

Jakie są zalety posiadania jonizatora powietrza?

Korzystanie z jonizatora powietrza wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest to ściśle związane z usunięciem nadmiaru jonów dodatnich, które przyciągają bakterie, wirusy, alergeny, grzyby i pleśnie. Kiedy nie ma ich w naszym otoczeniu jesteśmy silniejsi oraz bardziej sprawni, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie.

Bez wątpienia jonizatory powietrza warto polecić alergikom oraz osobom, którym często dokuczają schorzenia górnych dróg oddechowych. Powinny znaleźć się także we wszystkim domach i mieszkaniach, w których są małe dzieci. Jak wiadomo niemowlęta mają jeszcze słabą odporność i częsty kontakt z czynnikami wywołującymi choroby może być bardzo niekorzystny.

Każda pani domu doceni fakt, iż jonizator powietrza usuwa nieprzyjemne zapachy. Wyżej była już mowa o tym, że powinniśmy pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczeń, szczególnie tych, w których spędzamy sporo czasu. Jednak o ile latem okna mogą być otwarte nawet przez całą dobę, to zimą jest to niemożliwe. Wtedy szczególnie docenimy jonizator.

Okazuje się, że odpowiedni elektroklimat ma również znaczenie z punktu widzenia trwałości mebli, różnych przedmiotów, które posiadamy w domu oraz jedzenia. Wniosek jest więc taki – jeśli w powietrzu znajduje się optymalna ilość jonów ujemnych, wpływa to pozytywnie na wszystkich i wszystko.

 

Popularne

Jak poprawić wygląd skóry Skóra, przede wszystkim ta na twarzy, to wizytówka każdej kobiety. Promienna, uśmiechnięta buzia z gładką i zdrową cerą to często przepustka do większ...
Czy wszystkie bakterie są dla nas niepożądane? Bakterie często obwiniamy o wywoływanie groźnych chorób i cieszymy się, że mamy antybiotyki, które je zwalczają. Nie zawsze jest to prawda, gdyż są te...
Proste sposoby na zwiększenie objętości włosów... Każda kobieta marzy o bujnych i gęstych włosach, które kaskadami opadają na ramiona, a przy tym pięknie lśnią. Natura nie obdarzyła jednak wszystkich ...
Nie zaniedbuj swojego ciała, jesienią potrzebuje w... Po aktywnie spędzonym lecie skóra na biuście i dekolcie wymaga porządnej regeneracji. Jesień to idealna pora na zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji ...
Apteczka samochodowa – co powinna zawierać W razie wypadku drogowego, każdy z nas powinien być gotowy do przeprowadzenia sztucznego oddychania lub opatrzenia ran poszkodowanych osób. Do udziele...

Popularne