Powiększenie piersi sposobem na zyskanie pewności siebie

  • -
jak powiekszyc piersi?

Powiększenie piersi sposobem na zyskanie pewności siebie

Category : Twoje zdrowie

Piersi są jednym z najważniejszych elementów kobiecego ciała na które uwagę zawraca zwłaszcza płeć męska. Mimo, że nigdzie jest powiedziane, że piękne piersi musza być duże, tak ich brak bardzo często prowadzi do kompleksów, a nawet stanu depresyjnego u kobiet. Czy powiększenie piersi może pomóc?

Kiedy decydujemy się na powiększenie piersi

Matka natura nie zawsze obdarza ludzie ciało tak, jakbyśmy tego chcieli. Małe piersi, a nawet ich brak są powodem zaniżonej samooceny, a niekiedy stanów depresyjnych. Małe piersi są tez źródłem dużych kompleksów u kobiet, dla których jest to główny powód, aby zdecydować się na ich powiększenie. Niestety, prawie 30% kobiet decyduje się na operację pod wpływem partnera lub ludzi z otoczenia. Na operację powiększenie biustu decydują się także kobiety z różną formą ich deformacji, np. w przypadku hypomastii, gdy jedna pierś jest znacząco większa lub mniejsza od drugiej.

Operacyjne powiększenie piersi

Operacyjne powiększenie piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na wczepieniu pod gruczoł piersiowy wkładki sylikonowej lub wypełnionej solą fizjologiczną. O tym, jaki rodzaj implantu zostanie użyty decyduje lekarz podczas konsultacji z pacjentem Ostateczny kształt piersi otrzymuje się po ok 3 miesiącach od zabiegu, kiedy opuchlizna całkowicie zejdzie.

Nieoperacyjne powiększenie piersi

Większy biust można uzyskać również techniką nieinwazyjną. Cienką igłą, która wprowadza się w okolicach pachy, wstrzykuje się pod gruczołem piersi ok 150 ml. kwasu hialuronowego, który pozwala na powiększenie i modelowanie piersi. Biust może powiększyć się nawet o dwa rozmiary, a efekt utrzymuje się od roku do dwóch lat. Na powiększenie piersi kwasem hialuronowym decydują się przeważnie kobiety, które nie wiedzą jeszcze, jakiego kształtu i jakiej wielkości piersi chciałby mieć. Okres po zabiegu to również czas, aby przekonać się, jak będzie się czuć z większymi piersiami.

Sposoby na powiększenie piersi, na które nie mamy wpływu

Tkanka tłuszczowa w piersiach gromadzi się w wieku 12-16 lat. Mimo to wzrost piersi następuje do 20 roku życia, gdy sutki uzyskują końcowy kształt. Piersi mogą wzrosnąć pod wpływem silnych emocji lub w przypadku ważnego momentu w życiu. Zdarzają się przypadki, gdy piersi zaczynały rosnąć po odbyciu pierwszego stosunku. Ważnym elementem przy wzroście piersi są hormony, które mogą powodować wzrost piersi w dorosłym życiu. Warto zwrócić uwagę, że biust jest większy pod koniec cyklu menstruacyjnego oraz w pierwszych dniach miesiączki. Tym samym tabletki antykoncepcyjne, które utrzymują stan organizmu, jakoby ten był w drugiej fazie cyklu, przyczyniają się do wzrostu biustu. Także powiększenie piersi to oznaka ciąży.

Przeciwskazania

Operacja powiększenia piersi rodzi ze sobą duże zagrożenia i każda kobieta, która jest zdecydowana na zabieg powinna znać wszystkie przeciwskazania.

  1. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, w który wprowadza narkoza. Są sytuacje, gdy pacjentkę nie udaje się z niej wybudzić, gdyż ta zapada w śpiączkę.
  2. Organizm może negatywnie zareagować na powiększony biust, co skutkować może odrętwieniem. Może pojawić się także zwiększone czucie w piersiach, powodujące ból.
  3. Implant może się odwróć naciągając skórę, co spowoduje nienaturalny kształt piersi.
  4. Może pojawić się groźna infekcja po operacji.

Popularne

Domowy sprzęt do ćwiczeń – co powinniśmy kup... Są różne powody, dla których odwiedzamy siłownię. Są tacy, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, tacy, którzy chcą wyrzeźbić swoje ciało, dla jeszcze ...
Jak na co dzień dbać o soczewki kontaktowe?   Soczewki kontaktowe to komfort i wygoda. Najbardziej doceniają je ci, którzy wcześniej nosili tradycyjne okulary korekcyjne. Odpowiednie do ...
Woda – ważny czynnik rozwoju i uczenia się     Odpowiednie nawodnienie jest podstawą właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Woda bierze udział m.in. w procesie trawienia i ułat...
Jak poprawić wygląd skóry Skóra, przede wszystkim ta na twarzy, to wizytówka każdej kobiety. Promienna, uśmiechnięta buzia z gładką i zdrową cerą to często przepustka do większ...
Idealny prezent dla noworodka Zakup prezentu dla noworodka – dla jednych czysta przyjemność, dla innych potencjalny problem. Jak wybrać podarunek, który będzie bezpieczny, atrakcyj...

Popularne