Ból szyi – przyczyny

kobieta trzymająca się za szyję

Ból szyi – przyczyny

Category : Twoje zdrowie

Z całą pewnością można stwierdzić, że ból szyi jest dość poważnym problemem zdrowotnym. Wiele osób zastanawia się jakie mogą być jego przyczyny, ponieważ dzięki ich poznaniu z powodzeniem można starać się wyeliminować ten rodzaj bólu. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Ból szyi z tyłu

Ból szyi może się pojawiać w różnych jej miejscach. Bardzo często występuje ból z tyłu szyi. Tego rodzaju odczucia bólowe są przede wszystkim związane z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Przyczynami takiego stanu rzeczy mogą być między innymi różnego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe, a także stany po przebytych urazach. Oprócz tego ból szyi mogą również powodować wady postawy, kręcz szyi, a nawet dyskopatia tej części ciała. Możliwą przyczyną bólu tylnej części szyi może być również reumatoidalne zapalenie stawów. Warto udać się do lekarza, jeśli odczuwa się tego rodzaju dolegliwości bólowe.

Mięśnie

Ból szyi może być również spowodowany różnego rodzaju problemami z mięśniami tej części ciała. W dużej mierze jest to związane z takim aspektem, jak budowa szyi (zobacz: https://reha-kfz.pl/rehabilitacja+szyi), dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę. W obecnych czasach wśród wielu osób występują przeciążenia mięśni, nieprawidłowe napięcie mięśni, a także przykurcze lub zbytnie naciągnięcia mięśni. Oprócz tego może się również pojawić przeciążenie mięśni z powodu wysiłku. Bóle szyi tego rodzaju może powodować także zbyt mała aktywność fizyczna w stosunku do potrzeb organizmu.

Czytaj również  Domowe tofu z wyciskarki – zobacz jakie to proste

Neurologiczny ból szyi

Kolejnym rodzajem odczuwanego bólu szyi może być również ból pochodzenia neurologicznego. Najczęściej jest on spowodowany uciskiem nerwów szyjnych, który może mieć różne pochodzenie. Bardzo często pojawia się także nadmierny stres, który spina mięśnie oraz sprawia, że stają się one bardzo napięte. Neurologiczny ból szyi może być także spowodowany neuralgią nerwu trójdzielnego lub nawet zapaleniem opon mózgowych. Warto zwrócić swoją szczególną uwagę na każdy niepokojący objaw.

Ból szyi z boku

Ból szyi może również występować z boku szyi. Taki stan rzeczy najczęściej związany jest z różnego rodzaju problemami z zębami. Wśród nich można wymienić stany po ekstrakcji zębów lub też sytuację po leczeniu kanałowym. Stan szyi z całą pewnością poprawi się po zagojeniu rany po wyrwaniu zęba, co jest bardzo ważnym elementem procesu zdrowienia. Ból szyi, który promieniuje do ucha może świadczyć o poważnym zapaleniu, a nawet zapaleniu węzłów chłonnych.

Ból szyi z przodu

Kolejnym rodzajem bólu szyi są dolegliwości bólowe, które występują z przodu szyi. Mogą być one spowodowane różnego rodzaju stanami zapalnymi. Wśród nich można wymienić stany zapalne gardła, krtani, jamy ustnej, a nawet ucha. Oprócz tego ból szyi z przodu może być również spowodowany ostrym zapaleniem tarczycy, dlatego warto zwrócić swoją szczególną uwagę na tego rodzaju dolegliwości bólowe. Mogą być one poważną sprawą, w której powinno się zadbać o swój stan zdrowia.

Czytaj również  Żel oczyszczający do skóry - wady, zalety

Log out of this account

Leave a Reply