Czym jest babka płesznik?

nasiona

Czym jest babka płesznik?

Category : Twoje zdrowie

Pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego, jednak popularnością cieszy się na całym świecie. Lecznicze właściwości babki płesznika sprawiły, że ta roślina na dobre zagościła w medycynie naturalnej, a szeroka wiedza na temat jej mocy sprawia, że możemy coraz lepiej z niej korzystać.

Czym wyróżnia się ta roślina?

Babka płesznik, zwana też często babką śródziemnomorską, jest jedną z tych roślin, które mogą skutecznie wspierać nas w walce o utrzymanie zdrowia i dobrej formy. Jej niewielkie nasiona, bardzo podobne do nasion lnu, mają wyjątkową moc, dzięki czemu dieta z ich udziałem pozwala utrzymać organizm w dobrej formie.

Nasiona babki płesznik i ich wartość odżywcza

W nasionach babki można znaleźć sporo cennych dla ludzkiego organizmu składników odżywczych. Dobrze reprezentowane są tu fitosterole oraz garbniki, nie brak tu również kwasów tłuszczowych, niezbędnych do utrzymania dobrej formy. Swą popularność nasiona babki płesznik zawdzięczają jednak błonnikowi pokarmowemu – substancji mającej zbawienny wpływ na pracę jelit. Nie można jednak ograniczać jej mocy tylko do tego.

Lecznicze właściwości nasion babki: kiedy warto po nie sięgnąć?

Babka płesznik to cenny dodatek do zdrowej diety, z którego można korzystać w walce z licznymi przypadłościami. Nie brak osób, które z nasion babki korzystają w trakcie kuracji odchudzających, nie brak też takich osób, dla których babka staje się główną bronią w walce z zaparciami. Nasiona babki chronią też przed hemoroidami, mogą przynieść też ulgę tym osobom, które borykają się z choroba wrzodową lub zespołem jelita drażliwego.
Na tym moc babki płesznik się nie kończy. Nasiona tej rośliny mogą się świetnie sprawdzić w walce ze zbyt wysokim stężeniem cukru we krwi, warto też po nie sięgnąć przy problemach z cholesterolem. Zdrowa dieta z takimi nasionami przynosi też dodatkowe korzyści, w postaci skutecznej ochrony przed bakteriami, wirusami oraz stanami zapalnymi.
Z babki płesznik chętnie korzystają też te osoby, które chcą w naturalny sposób zadbać o swą skórę. Dzięki tej roślinie leczniczej łatwiej jest poradzić sobie z takimi problemami, jak trądzik czy atopowe zapalenie skóry.

Czytaj również  Jak wybrać dobrą wyciskarkę do owoców

Jak włączyć nasion babki płesznik do swej diety?

Powodów, dla których warto sięgnąć po nasiona babki płesznik, jest sporo. Jak można ją włączyć do swej diety? Przede wszystkim z umiarem, tak, by nie przekroczyć kilku łyżeczek dziennie. A jakie dania można urozmaicić takim dodatkiem? Możliwości jest sporo. Nasiona płesznika świetnie sprawdzą się jako dodatek do płatków śniadaniowych, jogurtów oraz domowych chlebów. Gęste koktajle warzywne, pyszne surówki i sałatki – oto kolejne sposoby na włączenie nasion babki płesznik do swego menu.

Niezwykła moc babki płesznik zapewniła jej wielką popularność na całym świecie. Nic w tym dziwnego. Ta roślina lecznicza może nas wspierać na wiele sposobów, a włączenie jej do diety każdemu z nas przyniesie wiele korzyści.


Log out of this account

Leave a Reply