Czym się różni woda toaletowa od perfum?

Czym się różni woda toaletowa od perfum?

Category : Kosmetyki

W sprzedaży można znaleźć wiele produktów, które służą do dekorowania ciała zapachem. Wśród nich można wymienić produkty takie jak perfumy, wody perfumowane, a także wody toaletowe. Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim zawartością olejków eterycznych. Największa ich ilość znajduje się w perfumach, natomiast mniejsza ilość w wodach perfumowanych oraz w wodach toaletowych.

Jak powstają?

Kompozycje zapachowe w perfumach oraz wodach toaletowych powstają z różnego rodzaju olejków eterycznych. Są to najczęściej olejki roślinne, ale można także znaleźć w tego rodzaju wyrobach olejki odzwierzęce, wśród których wyróżnia się piżmo czy ambrę. Produkty tego rodzaju najczęściej posiadają także substancje wzmacniające zapach, a także rozpuszczalnik, którego zadaniem jest rozpuszczanie olejków zawartych w perfumach i wodach toaletowych. Zapach i jego natężenie w tego rodzaju produktach zależny jest przede wszystkim od stężenia olejków, które zostały w nim zawarte. W sprzedaży można znaleźć zarówno produkty, które posiadają stosunkowo wysokie stężenie olejków eterycznych, jak i takie, w których można znaleźć ich średnią lub niską ilość. Wybór konkretnego produktu zależny jest przede wszystkim od gustu i indywidualnych preferencji osoby, która będzie go używać.

Perfumy

Perfumy to produkt, który zawiera najtrwalszą oraz najmocniejszą kompozycję zapachową. Stężenie olejków eterycznych w perfumach zazwyczaj wynosi od dwudziestu do nawet czterdziestu procent, co jest ilością stosunkowo wysoką. Perfumy z całą pewnością można uznać za produkty w pełni ekskluzywne, dlatego też ich cena jest stosunkowo wyższa, w porównaniu do na przykład różnego rodzaju wód toaletowych. Najlepszym miejscem, w którym można kupić perfumy jest specjalistyczny sklep z perfumami. Nie poleca się kupować tego produktu nie znając jego zapachu, na przykład w sklepie internetowym, ponieważ posiadają one bardzo zróżnicowaną gamę zapachową. Nie każdej osobie spodoba się każdy zapach perfum. Perfumy to produkt, który zazwyczaj występuje we flakonikach o stosunkowo małej pojemności. Jednakże jest to produkt bardzo intensywny, dlatego często wystarczy jego kropla, aby zapach pięknie utrzymywał się na skórze.

Czytaj również  Włosy i zmiana pory roku: jak dostosować pielęgnację do różnych sezonów?

Woda toaletowa

Woda toaletowa to produkt, który posiada średnią zawartość olejków eterycznych, a tym samym ich używanie powoduje powstanie delikatnego zapachu. Stężenie olejków eterycznych w tego rodzaju produkcie jest niższa niż w perfumach i wynosi od pięciu do dziesięciu procent. Woda toaletowa jest chętnie wybierana zwłaszcza podczas lata i innych ciepłych dni, ponieważ jest lekka i gwarantuje odpowiedni poziom odświeżenia. W porównaniu do perfum jest to bardzo lekki produkt. Aby w odpowiedni sposób wybrać wodę toaletową należy wcześniej sprawdzić jak ona pachnie. Często zapachy wód toaletowych w znaczący sposób różnią się od zapachów perfum, ponieważ powstają w innym procesie produkcyjnym.


Log out of this account

Leave a Reply