Czym się różni woda toaletowa od perfum?

Czym się różni woda toaletowa od perfum?

Category : Kosmetyki

W sprzedaży można znaleźć wiele produktów, które służą do dekorowania ciała zapachem. Wśród nich można wymienić produkty takie jak perfumy, wody perfumowane, a także wody toaletowe. Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim zawartością olejków eterycznych. Największa ich ilość znajduje się w perfumach, natomiast mniejsza ilość w wodach perfumowanych oraz w wodach toaletowych.

Jak powstają?

Kompozycje zapachowe w perfumach oraz wodach toaletowych powstają z różnego rodzaju olejków eterycznych. Są to najczęściej olejki roślinne, ale można także znaleźć w tego rodzaju wyrobach olejki odzwierzęce, wśród których wyróżnia się piżmo czy ambrę. Produkty tego rodzaju najczęściej posiadają także substancje wzmacniające zapach, a także rozpuszczalnik, którego zadaniem jest rozpuszczanie olejków zawartych w perfumach i wodach toaletowych. Zapach i jego natężenie w tego rodzaju produktach zależny jest przede wszystkim od stężenia olejków, które zostały w nim zawarte. W sprzedaży można znaleźć zarówno produkty, które posiadają stosunkowo wysokie stężenie olejków eterycznych, jak i takie, w których można znaleźć ich średnią lub niską ilość. Wybór konkretnego produktu zależny jest przede wszystkim od gustu i indywidualnych preferencji osoby, która będzie go używać.

Perfumy

Perfumy to produkt, który zawiera najtrwalszą oraz najmocniejszą kompozycję zapachową. Stężenie olejków eterycznych w perfumach zazwyczaj wynosi od dwudziestu do nawet czterdziestu procent, co jest ilością stosunkowo wysoką. Perfumy z całą pewnością można uznać za produkty w pełni ekskluzywne, dlatego też ich cena jest stosunkowo wyższa, w porównaniu do na przykład różnego rodzaju wód toaletowych. Najlepszym miejscem, w którym można kupić perfumy jest specjalistyczny sklep z perfumami. Nie poleca się kupować tego produktu nie znając jego zapachu, na przykład w sklepie internetowym, ponieważ posiadają one bardzo zróżnicowaną gamę zapachową. Nie każdej osobie spodoba się każdy zapach perfum. Perfumy to produkt, który zazwyczaj występuje we flakonikach o stosunkowo małej pojemności. Jednakże jest to produkt bardzo intensywny, dlatego często wystarczy jego kropla, aby zapach pięknie utrzymywał się na skórze.

Czytaj również  Jak poprawić jakość włosów?

Woda toaletowa

Woda toaletowa to produkt, który posiada średnią zawartość olejków eterycznych, a tym samym ich używanie powoduje powstanie delikatnego zapachu. Stężenie olejków eterycznych w tego rodzaju produkcie jest niższa niż w perfumach i wynosi od pięciu do dziesięciu procent. Woda toaletowa jest chętnie wybierana zwłaszcza podczas lata i innych ciepłych dni, ponieważ jest lekka i gwarantuje odpowiedni poziom odświeżenia. W porównaniu do perfum jest to bardzo lekki produkt. Aby w odpowiedni sposób wybrać wodę toaletową należy wcześniej sprawdzić jak ona pachnie. Często zapachy wód toaletowych w znaczący sposób różnią się od zapachów perfum, ponieważ powstają w innym procesie produkcyjnym.


Log out of this account

Leave a Reply