Domowy sprzęt do ćwiczeń – co powinniśmy kupić

Domowy sprzęt do ćwiczeń – co powinniśmy kupić

Category : Sport

Są różne powody, dla których odwiedzamy siłownię. Są tacy, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, tacy, którzy chcą wyrzeźbić swoje ciało, dla jeszcze innych ważne jest wzmocnienie kondycji. Jaki by nie był powód wizyt na siłowni musimy się liczyć z pewnymi kompromisami. W siłowni musimy czekać w kolejce do przyrządów. Przyrządów, które mocno eksploatowane mogą być w różnym stanie technicznym. Musimy też liczyć się z tym, że inne osoby będą obserwować jak ćwiczymy. Dlatego dobrą alternatywą jest wygospodarowanie kawałka wolnego miejsca w domu i wstawienie domowego sprzętu do ćwiczeń.

 

Domową siłownie możemy zrobić w pokoju, garażu, na strychu, w piwnicy, wszędzie tam gdzie znajdziemy kawałek wolnej przestrzeni, którą możemy zagospodarować i wyposażyć w sprzęt na siłownię. Do wyboru są różne urządzenia. Siłownia może być przez nas samodzielnie skompletowana z wykorzystaniem urządzeń, na jakich najbardziej lubimy ćwiczyć. Są również dostępne gotowe siłownie domowe z optymalnie skompletowanym sprzętem. Własna siłownia może być uniwersalna, może być również dostosowana do indywidualnych potrzeb. A te inne może mieć kobieta, a inne mężczyzna.

Wysokiej jakości urządzenia fitness i siłowe znajdziemy w sklepie PureGreen http://sklep.puregreen.pl/sport-i-fitness/silownia/

 

Siłownia dla mężczyzny, siłownia dla kobiety

Mężczyznom najczęściej zależy na ćwiczeniach ukierunkowanych na wyrzeźbienie mięśni w obrębie klatki piersiowej, brzucha i rąk. Dlatego sprzęt na siłownię domową w tym przypadku najczęściej obejmuje ławeczkę najlepiej z regulacją skosu, sztangę prostą z obciążeniem, atlas do ćwiczeń mięśni pleców oraz drążek do podciągania. Kobiety z kolei chętniej pracują nad mięśniami brzucha, ud i pośladków. Dlatego kobiety w swojej domowej siłowni zapewne chętniej widziałyby sprzęt typu orbitrek, rowerek stacjonarny, bieżnia oraz steper.

 

Prywatny trener w domu

Large pink ball for fitness and gymnastics isolated

Wiele osób wybiera prywatne siłownie „na mieście” dlatego, że sprzęt na siłownię jest drogi. To nie do końca prawda. Siłownia w domu może bowiem być kompletowana stopniowo. Sprzęt można kupować na wyprzedażach. Na internetowych aukcjach często licytowane są używane przyrządy do ćwiczeń w bardzo dobrym stanie. Ponadto biorąc pod uwagę konieczność systematycznego kupowania karnetów, może okazać się, że zakupiony sprzęt na siłownię szybko nam się zwróci. Drugim powodem, dla którego wiele osób wybiera zewnętrzne siłownie jest dostęp do trenera, który poprowadzi nasz trening tak, aby ćwiczenia przyniosły oczekiwany przez nas efekt. I w tym celu warto przejść się na siłownię przynajmniej raz. Kiedy jednak już mamy ustalony schemat ćwiczeń możemy wykonywać je w zaciszu własnego domu. Ponadto w dobie wszechobecnego Internetu możemy poszukać odpowiedniego dla nas treningu na właściwych forach czy grupach tematycznych.

Własna siłownia w domu ma wiele zalet. Przede wszystkim ćwiczymy, kiedy chcemy i bez żadnych czasowych ograniczeń. Nie musimy czekać w kolejce do wybranego urządzenia, nie musimy wstydzić się mankamentów naszej sylwetki, braku formy czy początkowej nieumiejętności wykonywania ćwiczeń. Odpowiednio zmotywowani i zaopatrzeni w dopasowany do indywidualnych potrzeb sprzęt na siłownię osiągniemy postawione sobie cele i będziemy mogli dalej bez skrępowania je poprawiać, dbając o własną kondycję fizyczną, formę, a w efekcie również zdrowie.