Jak wybrać dobrą wyciskarkę do owoców

Dobra wyciskarka do soków

Jak wybrać dobrą wyciskarkę do owoców

Category : Twoje zdrowie

Internet daje nam wiele możliwości, również pod względem zakupów. Dostępność do informacji, jak również szerokiego wachlarza możliwości z drugiej strony sprawiają, że niekiedy to, co wydaje się być zaletą, jest w rzeczywistości wadą. Decydując się na wyciskarkę do owoców warto jest zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą w dokonaniu ostatecznej decyzji.

Czy marka ma znaczenie?

Z pewnością niejeden z nas chociaż raz w życiu miał sytuację w której doszedł do wniosku, że nie warto przepłacać. Rzeczywiście jest tak, że coraz częściej producenci zamiast dostarczać nam produkty wysokiej klasy, za niekiedy niemałe pieniądze, sprzedają coś, co psuje się po niedługim czasie użytkowania. Zwłaszcza w kontekście urządzeń elektronicznych pozwalamy sobie często na małe oszczędności. Nie są one jednak zalecane podczas zakupów wyciskarki do owoców.

Powodem jest fakt, iż kupując taki sprzęt przede wszystkim chcemy zadbać o nasze zdrowie. Okazać się jednak może, że decydując się na tańszą wersję, w rzeczywistości możemy korzystać z wyciskarki, która np. została wykonana ze szkodliwych materiałów. Z tego względu jeśli naprawdę chcemy dostarczać swojemu organizmowi drogocennych składników, lepiej sięgać po sprawdzone marki, z wieloletnim doświadczeniem w produkcji tego typu sprzętu.

Czytaj również  Jakie pić soki warzywno-owocowe na odchudzanie

Czym różni się wyciskarka do owoców od tej do warzyw?

Należy pamiętać, że każdy rodzaj jedzenia ma swoje pewne cechy. Z zasady warzywa są twarde np. marchewki, buraki, ogórki. Z tego względu wyciskarka do warzyw musi być odpowiednio przystosowana do ich struktury. Ponadto często wyciskarki tego typu mają dodatkowe opcje np. wyciskanie ziół, co w przypadku soczystych koktajli z owoców, nie jest z reguły ich składnikiem. Owoce natomiast są znacznie miększe – banany, truskawki, borówki. Już ich naciśnięcie sprawia, że soczysty sok wypływa spod skórki.

Dlatego jeśli nie planujesz wyciskania warzyw, a jedynie soki z owoców, możesz sobie pozwolić na wyciskarkę przeznaczoną jedynie do wyciskania owoców. Z pewnością poradzić sobie z większością owoców, dostarczając pysznych koktajli.

Kilka aspektów na które warto zwrócić uwagę

Wyciskarki są bardziej polecane od sokowirówek, jednak to te z sokowirówki dają bardziej klarowne soki. Dlatego jeśli chcesz uzyskać soki, które nie są mętne, a zdrowe, sprawdzaj jaki sok daje wyciskarka, którą kupujesz. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich owoców jak np. pomarańcza, która ma włókna. Dobra wyciskarka wyciśnie jedynie sok, wyrzucając resztki drugim otworem.

Ważne jest również to, ile soków dziennie będziesz chciał wyciskać. Jeśli będzie ro wyciskarka eksploatowana bardzo często, sięgnij po taką, która ma system samooczyszczenia – wystarczy jedynie włączyć urządzenie i przelać przez nie ciepłą wodę. Wyciskarka wykonując standardowe ruchy, oczyści się samoistnie, bez konieczności rozmontowywania jej i czyszczenia każdej części oddzielnie.

Czytaj również  Proste sposoby na zwiększenie objętości włosów

Sok owocowy

Również w kontekście czyszczenia wyciskarki nie bez znaczenia zostaje to, jak jest skonstruowana. Zazwyczaj najwięcej kłopotu przysparzają wyciskarki dwuślimakowe. Nie tylko ma ona wiele elementów, ale również posiadają one trudne do wyczyszczenia zakamarki. Najmniej problemu natomiast sprawi wyciskarka typu poziomego – ma mało elementów i nie są one „fikuśne”, przez co mycie to kwestia kilku ruchów.

Dokonując ostatecznego wyboru warto pamiętać, że wybór wyciskarki jest bardzo ważny – w końcu chodzi o nasze zdrowie i samopoczucie.