Męczący kaszel? Sprawdź, po jaki syrop sięgnąć!

Męczący kaszel? Sprawdź, po jaki syrop sięgnąć!

Category : Porady

Czasami zdarza się, że nie mamy podwyższonej temperatury, ale kiepsko się czujemy i podstępnie atakuje nas przeziębienie. Niestety często towarzyszy mu męczący kaszel, który sprawia, że czujemy się jeszcze gorzej. Jak sobie z tym poradzić? Po jakie leki sięgnąć? Jaki syrop na kaszel jest skuteczny? Czy Flegamina pomoże?

syrop flegamina na aptekagemini

Najlepsze sposoby na kaszel. Flegamina i inne leki

Kaszel jest ważnym elementem obrony organizmu i jego naturalną reakcją na to, co przeszkadza. Przecież intensywnie kaszlemy, gdy się czymś zakrztusimy. Trzeba więc poznać przyczyny takiego stanu, czyli obserwować siebie, gdyż kaszel jest ważnym elementem obrony organizmu. Napad kaszlu to reakcja na podrażnienie lub uszkodzenie tzw. receptorów kaszlowych, czyli zakończeń nerwowych znajdujących się w błonie śluzowej dróg oddechowych. Pozwala oczyścić gardło, krtań, tchawicę i oskrzela z tego, co się w nich znalazło, a nie jest czystym powietrzem. Najczęściej receptory kaszlowe zostają podrażnione wskutek infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Najczęściej męczy nas kaszel suchy i mokry (ten zazwyczaj wtedy, gdy infekcja już się rozwinęła), jednak wyróżnia się także m.in. kaszel szczekający, świszczący, alergiczny i taki, któremu towarzyszy łaskotanie w gardle. Może trwać cały czas lub pojawiać się tylko rano, wieczorem lub w nocy.

Czytaj również  Jak poprawić jakość włosów?

Rodzaje kaszlu. Który syrop pomoże? Czy Flegamina to dobry wybór?

Określenie charakteru kaszlu jest sprawą niezwykle istotną, gdyż jest to kryterium doboru leków. Kaszel suchy pojawia się zwykle na początku infekcji, a towarzyszy mu odczucie drapania w gardle; na tym etapie najczęściej nie odkrztuszamy wydzieliny. Suchy kaszel jest bardzo męczący, towarzyszy mu niekiedy silne łzawienie i pojawiają się dolegliwości bólowe, gdyż kasłanie jest również dużym wysiłkiem dla mięśni. Na tym etapie infekcji stosuje się leki (syropy i tabletki) wykrztuśne, które suchy kaszel zamienią w mokry, co ułatwi usunięcie z organizmu drobnoustrojów. Suchy kaszel można też zwalczyć lekami hamującymi odruch kaszlu, jak kodeina i dekstrometorfan. Jednak można je stosować tylko, gdy lejarz już zna przyczynę kaszlu, a kasłanie jest tak mocne, że powoduje ból i utrudnia zasypianie. Nieco później pojawia się kaszel mokry, zwany produktywnym. Rozwija się on w miarę postępu choroby, gdy dochodzi do nagromadzenia wydzieliny w drzewie oskrzelowym. Kiedy do tego dojdzie, mamy uczucie zalegania wydzieliny w klatce piersiowej. Spływająca po tylnej ścianie gardła wydzielina może powodować uczucie drażnienia i łaskotania. W tym momencie warto zażyć Flegaminę, czyli syrop stosowany w leczeniu chorób płuc oraz dróg oddechowych przebiegających z tzw. „mokrym” produktywnym kaszlem. Lekarze i farmaceuci radzą, by preparat przyjmować podczas chorób oskrzeli z zaburzonym lub utrudnionym wydzielaniem i odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny. Lek zawiera bromoheksynę, która zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość i powoduje upłynnienie zalęgającej wydzieliny. Dzięki temu wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych, ułatwia odkrztuszanie, nie zaburza naturalnego odruchu kaszlowego.
Skuteczna walka z meczącym kaszlem jest możliwa. Trzeba położyć się do łóżka, by odpocząć i nabrać sił. Zażyjmy Flegaminę, która zwalczy infekcję i czekajmy na powrót do zdrowia.

Czytaj również  Jak dbać o brodę i wąsy?

Log out of this account

Leave a Reply