Żel oczyszczający do skóry – wady, zalety

Żel oczyszczający do skóry – wady, zalety

Category : Twoje zdrowie

La Roche-Posay jest marką, która specjalizuje się w dermokosmetykach przeznaczonych dla różnych rodzajów cery. Unikalna formuła kosmetyków spotyka się z dużym uznaniem wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie. Marka stworzyła linię kosmetyków Effaclar, przeznaczonych dla skóry tłustej i wrażliwej. Poznaj wszystkie zalety i wady żelu oczyszczającego do skóry La Roche-Posay Effaclar.

Właściwości żelu oczyszczającego Effaclar

Codzienna pielęgnacja skóry problematycznej powinna opierać się na jej dokładnym oczyszczeniu. Marka La Roche-Posay stworzyła unikalną linię kosmetyków Effaclar, przeznaczonych dla skóry trądzikowej. Produkt pozwala na dokładne oczyszczenie skóry zmagającej się z problemem trądziku i jednocześnie bardzo wrażliwej. Zaawansowana formuła dermokosmetyku nie powoduje wysuszania skóry, pozwala natomiast na ograniczenie przetłuszczania się i nadmiernego błyszczenia naskórka. Regularne stosowanie żelu oczyszczającego La Roche-Posay Effaclar umożliwia znaczną redukcję niedoskonałości i stworzenie efektu promiennej i odświeżonej skóry na dłużej.

Zalety żelu oczyszczającego Effaclar

Nowoczesne dermokosmetyki La Roche-Posay Effaclar to produkty posiadające wiele korzyści zarówno dla cery trądzikowej, jak i tłustej czy wrażliwej. Dzięki innowacyjnej formule możliwe jest głębokie oczyszczenie skóry bez jej wysuszania. Formuła żelu została tak dobrana, aby nie podrażniała skóry, nie wysuszała jej i nie powodowała alergii. Skład żelu oczyszczającego oparty jest na działaniu pochodnych cynku, co wpływa na właściwości seboregulujące produktu. Zawartość soli cynku z glucasilem widocznie poprawiają stan naskórka, poprzez skuteczne usunięcie nadmiaru sebum. Co więcej, żel jest bardzo wydajny – już kropla żelu pozwala pokryć aktywną pianą całą oczyszczaną powierzchnię skóry.

Czytaj również  Karmienie niemowląt – akcesoria niezbędne w każdym domu

Żel oczyszczający łagodnie usuwa zabrudzenia z powierzchni skóry dzięki nieagresywnej bazie myjącej, pozbawionej mydła oraz substancji barwiących. Produkty z linii Effaclar powstały na bazie łagodnych i łatwo tolerowanych składników, dzięki czemu możliwe jest skuteczne oczyszczenie skóry tłustej i trądzikowej. Aktywna formuła eliminuje nadmiar sebum i odblokowuje pory. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry za pomocą żelu La Roche-Posay Effaclar () skór odzyskuje równowagę fizjologiczną i stanowi doskonała bazę pod inne zabiegi kosmetyczne lub nałożenie codziennego makijażu. Wśród zalet produktu nie można również zapomnieć o przyjemnych zapachu żelu, wygodnym opakowaniu oraz możliwości zmywania makijażu przy zastosowaniu żelu Effaclar.

Wady żelu oczyszczającego Effaclar

Wśród niewielu wad produktów z linii Effaclar wymienić należy wysoką cenę, która jednak jest równoważona przez wysoką wydajność żelu. Jak wspomniano wcześniej, jedna kropla żelu oczyszczającego wystarczy, aby pokryć cała twarz aktywną pianą czyszczącą. Oznacza to, że jedna butelka żelu może wystarczyć na kilka miesięcy regularnego użytkowania.


Log out of this account

Leave a Reply