Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Category : Kosmetyki

Wilgotność powietrza zależy od temperatury powietrza, co oznacza, że im zimniej, tym mniejsza jest wilgotność. Oznacza to, że zimą powietrze jest suche, a w warunkach domowych zjawisko to zaostrza ogrzewanie, które dodatkowo wysusza powietrze. Sprawia to, że nie tylko odczuwamy dyskomfort, lecz także możemy też się rozchorować. Kumpy nawilżacz powietrza i zadbajmy o właściwy poziom wilgotności w mieszkaniu.

Jak suche powietrze wpływa na zdrowie? Czy warto kupić nawilżacz powietrza?

Suche powietrze ma zły wpływ przede wszystkim na układ oddechowy – śluzówka nosa wysusza się, przez co nie chroni odpowiednio przed infekcjami. Ponadto, oczy są zaczerwienione i pieką. Pogarsza się także stan skóry, która staje się sucha, swędzi i jest bardziej podatna na podrażnienia. Włosy stają się łamliwe i rozdwajające, a w efekcie zaczynają wypadać. W takiej sytuacji koniecznie trzeba kupić nawilżacz powietrza, który rozwiąże tan problem.

Jaki nawilżacz powietrza możemy kupić?

W sklepach znajdziemy nawilżacze elektryczne i tradycyjne, w formie pojemników, które napełnia się wodą i wiesza na kaloryferach. Taki nawilżacz powietrza spełnia swoją funkcję w ograniczonym stopniu, więc lepiej zaopatrzyć się w nawilżacz elektryczny. Rozróżniamy ewaporacyjne, ultradźwiękowe i termiczne nawilżacze. Ewaporacyjny, czyli parujący nawilżacz powietrza składa się ze specjalnego zbiornika, wkładu filtrującego oraz turbiny, która dostarcza powietrze. Dzięki temu jest ono nie tylko nawilżane, ale również oczyszczane. Nawilżacz zużywa mało energii i nie wydziela widocznej pary. Takie urządzenia głośno pracują, więc nie sprawdzą się w pokoju dziecka, gdyż mogłyby obudzić śpiące maleństwo. Nawilżacze ultradźwiękowe wytwarzają ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki wody, tworząc z niej lekką mgiełkę. W tego typu nawilżaczu powietrza może znajdować się jednocześnie filtr do wody. Urządzenie pracuje bardzo cicho i jest wydajne, ale często trzeba czyścić i wymieniać filtr. Nawilżacz termiczny składa się ze zbiornika na wodę i grzałki. Jego praca polega na gotowaniu wody, która parując, nawilża powietrze. Nawilżacz tego rodzaju jest bardzo wydajny, ale pobiera dużo energii. Ponadto, trzeba uważać, aby nie poparzyć się gorącą parą.

Czytaj również  Gdzie dostać darmowe próbki kosmetyków?

Który nawilżacz powietrza jest najlepszy?

Wybierając nawilżacz powietrza należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dopasowanie go do wielkości pomieszczenia oraz możliwość ustawienia go mniej więcej w centrum pokoju na gładkiej powierzchni. Wybierzmy nawilżacz dobrej jakości, który będzie kontrolował wilgotność powietrza. Zbyt duża wilgotność sprzyja bowiem powstawaniu pleśni, która jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. Niezależnie jednak od tego, jaki nawilżacz kupimy, włączajmy go po wywietrzeniu mieszkania i przykręćmy nieco kaloryfery, aby temperatura nie przekroczyła 21˚C.

Nawilżacza powietrza sprawdzi się szczególnie w sezonie grzewczym, gdy powietrze we wnętrzach jest bardzo suche. Kupmy dobre urządzenie i odetchnijmy z ulgą.