Proste sposoby na zwiększenie objętości włosów

zdrowe wlosy

Proste sposoby na zwiększenie objętości włosów

Category : Twoje zdrowie

Każda kobieta marzy o bujnych i gęstych włosach, które kaskadami opadają na ramiona, a przy tym pięknie lśnią. Natura nie obdarzyła jednak wszystkich pań naturalnie gęstymi włosami. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można w prosty sposób zwiększyć objętość naszej fryzury. Jak to zrobić?

Istnieje wiele sposobów na poprawienie kondycji włosów i wizualne zwiększenie ich objętości. Warto zwrócić szczególną uwagę na stosowane kosmetyki, a także sposób układania fryzury, bo od tego w dużej mierze zależy wygląd naszych włosów.

Jak dobrać odpowiedni szampon?

Twoje włosy szybko tracą objętość? Zacznij od podstaw, czyli stosowania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Może się bowiem okazać, że używasz produktów niedostosowanych do Twoich potrzeb, które powodują szybkie przetłuszczanie się skóry głowy. W rezultacie włosy szybko stają się przyklapnięte, tracą objętość i wyglądają nieestetycznie. Pierwszym krokiem jest oczywiście ustalenie rodzaju włosów oraz ich potrzeb. Masz suche i zniszczone włosy? Możesz stosować nawilżające szampony, odżywki i maski, jednak pamiętaj, żeby nakładać je od wysokości uszu w stronę końcówek. Nakładanie ich na skalp może spowodować szybsze przetłuszczanie się skóry głowy i utratę objętości. Posiadaczki włosów cienkich i delikatnych powinny szczególnie uważać na stosowane produkty. W takiej sytuacji najlepiej używać szamponów bez zawartości obciążających silikonów, które sprawiają, że fryzura szybko traci objętość. Zalecane są także produkty bezbarwne – ich skład jest zazwyczaj bardziej przyjazny dla cienkich włosów.

Czytaj również  Niesamowite właściwości w zielonej pigułce

Jak technika suszenia włosów wpływa na ich objętość?

Kosmetyki do jednak nie wszystko – bardzo dużą rolę odgrywa również sposób suszenia włosów. Jeśli chcesz podkreślić ich objętość, zastosuj prosty trik polegający na suszeniu w pozycji z głową w dół. Dzięki temu fryzura podniesie się u nasady i będzie prezentować się imponująco. Możesz także skorzystać z grubych wałków, na które nakręcisz pasma zaraz po umyciu. Jeśli masz odpowiednią ilość czasu – poczekaj aż włosy wyschną naturalnie, a następnie zdejmij wałki. Możesz też oczywiście skorzystać z chłodnego lub ciepłego strumienia suszarki – efekt po grubych wałkach jest naprawdę spektakularny – włosy zyskują dużą objętość.

A może lekki tapir?

Chociaż tapirowanie kojarzy się z latami 80., kiedy królowały nieujarzmione i dzikie formy, warto sięgnąć po jego nowoczesną wersję, którą proponują współcześni styliści fryzur pracujący przy pokazach światowej sławy projektantów. Wystarczy delikatne podtapirowanie włosów u nasady, a nawet bardzo cienkie zyskają wspaniałą objętość. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie wykonywać tego zabiegu zbyt często, bo możemy niepotrzebnie je osłabić.

Jak utrwalić objętość włosów?

Zastosowanie odpowiedniego szamponu oraz odpowiednie ułożenie włosów oczywiście nie wystarcza – żeby fryzura przetrwała cały dzień spędzony w pracy lub na uczelni, trzeba ją jeszcze utrwalić odpowiednimi kosmetykami do stylizacji. W tej materii zdecydowanie królują lakiery. Wybierając środek do układania włosów, pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę na jego właściwości – powinien się łatwo wyczesywać i nie tworzyć na fryzurze efektu kasku. Można nim spryskać jedynie nasadę włosów – wtedy całość będzie wyglądać bardziej subtelnie. Dostępne w drogeriach produkty pozwolą nam wyczarować pożądaną objętość i prezentować się pięknie przez cały dzień.

Czytaj również  Zakupy w aptece internetowej - o czym należy pamiętać?