Powiększenie piersi sposobem na zyskanie pewności siebie

jak powiekszyc piersi?

Powiększenie piersi sposobem na zyskanie pewności siebie

Category : Twoje zdrowie

Piersi są jednym z najważniejszych elementów kobiecego ciała na które uwagę zawraca zwłaszcza płeć męska. Mimo, że nigdzie jest powiedziane, że piękne piersi musza być duże, tak ich brak bardzo często prowadzi do kompleksów, a nawet stanu depresyjnego u kobiet. Czy powiększenie piersi może pomóc?

Kiedy decydujemy się na powiększenie piersi

Matka natura nie zawsze obdarza ludzie ciało tak, jakbyśmy tego chcieli. Małe piersi, a nawet ich brak są powodem zaniżonej samooceny, a niekiedy stanów depresyjnych. Małe piersi są tez źródłem dużych kompleksów u kobiet, dla których jest to główny powód, aby zdecydować się na ich powiększenie. Niestety, prawie 30% kobiet decyduje się na operację pod wpływem partnera lub ludzi z otoczenia. Na operację powiększenie biustu decydują się także kobiety z różną formą ich deformacji, np. w przypadku hypomastii, gdy jedna pierś jest znacząco większa lub mniejsza od drugiej.

Operacyjne powiększenie piersi

Operacyjne powiększenie piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na wczepieniu pod gruczoł piersiowy wkładki sylikonowej lub wypełnionej solą fizjologiczną. O tym, jaki rodzaj implantu zostanie użyty decyduje lekarz podczas konsultacji z pacjentem Ostateczny kształt piersi otrzymuje się po ok 3 miesiącach od zabiegu, kiedy opuchlizna całkowicie zejdzie.

Czytaj również  Zakupy w aptece internetowej - o czym należy pamiętać?

Nieoperacyjne powiększenie piersi

Większy biust można uzyskać również techniką nieinwazyjną. Cienką igłą, która wprowadza się w okolicach pachy, wstrzykuje się pod gruczołem piersi ok 150 ml. kwasu hialuronowego, który pozwala na powiększenie i modelowanie piersi. Biust może powiększyć się nawet o dwa rozmiary, a efekt utrzymuje się od roku do dwóch lat. Na powiększenie piersi kwasem hialuronowym decydują się przeważnie kobiety, które nie wiedzą jeszcze, jakiego kształtu i jakiej wielkości piersi chciałby mieć. Okres po zabiegu to również czas, aby przekonać się, jak będzie się czuć z większymi piersiami.

Sposoby na powiększenie piersi, na które nie mamy wpływu

Tkanka tłuszczowa w piersiach gromadzi się w wieku 12-16 lat. Mimo to wzrost piersi następuje do 20 roku życia, gdy sutki uzyskują końcowy kształt. Piersi mogą wzrosnąć pod wpływem silnych emocji lub w przypadku ważnego momentu w życiu. Zdarzają się przypadki, gdy piersi zaczynały rosnąć po odbyciu pierwszego stosunku. Ważnym elementem przy wzroście piersi są hormony, które mogą powodować wzrost piersi w dorosłym życiu. Warto zwrócić uwagę, że biust jest większy pod koniec cyklu menstruacyjnego oraz w pierwszych dniach miesiączki. Tym samym tabletki antykoncepcyjne, które utrzymują stan organizmu, jakoby ten był w drugiej fazie cyklu, przyczyniają się do wzrostu biustu. Także powiększenie piersi to oznaka ciąży.

Czytaj również  Nie zaniedbuj swojego ciała, jesienią potrzebuje więcej zainteresowania

Przeciwskazania

Operacja powiększenia piersi rodzi ze sobą duże zagrożenia i każda kobieta, która jest zdecydowana na zabieg powinna znać wszystkie przeciwskazania.

  1. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, w który wprowadza narkoza. Są sytuacje, gdy pacjentkę nie udaje się z niej wybudzić, gdyż ta zapada w śpiączkę.
  2. Organizm może negatywnie zareagować na powiększony biust, co skutkować może odrętwieniem. Może pojawić się także zwiększone czucie w piersiach, powodujące ból.
  3. Implant może się odwróć naciągając skórę, co spowoduje nienaturalny kształt piersi.
  4. Może pojawić się groźna infekcja po operacji.